Bitkisel Üretim
Hayvansal Üretim
Tarımsal Mekanizasyon
Gıda Beslenme
Genel Konular
Ticari Adı :
Etken Madde:
Firma Adı :

önceki sayfa
Ticari Adı   FALGRO
Aktif Madde   1 g/tb Gibberellic Acid
Formulasyonu   TB (Tablet)
Grubu   Bitki Gelişim Düzenleyicisi (BGD)
Şekli   İTHAL
Raf Ömrü   2 YIL
Ruhsat Durumu   RUHSATLI
Ruhsat Numarası   3076
Ruhsat Tarihi   13.01.1997
Geçerlilik Süresi   13.01.2022
Ruhsat Sahibi Firma   SUMİ AGRO TURKEY TARIM İLAÇLARI SAN. VE TİC. A.Ş.
Adresi   Maslak Mah. Meydan Sok. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:18 Şişli İSTANBUL
İthalatçı Firma / Üretici Firma   FINE AGROCHEMICALS LTD.
Adresi   Hill End House,Whittington,Worcester,WR5 2 RQ İNGİLTERE

Ruhsatlı olduğu Ürünler ve Kullanımı
Bitki AdıKullanıldığı Hastalık - Zararlı AdıKullanım Dozu
Bekleme süresi
ARMUT100lt suya 1,5-2 tabletMeyve tutumu az olan armut çeşitlerinde çiçeklerin %30 açtığında verim arttırmak içinAyrıca çiçeklenme devresinde meydana gelebilecek don zararından korunmak için donlardan en geç 2 gün sonra hazırlanan solüsyon ağaçlara püskürtülür.
BİBER100lt suya 3 tabletVerimi arttırma için, çiçeklerin yarısı, meyve tuttuğunda hazırlanan solüsyona ilk uygulama bundan 2-3 hafta sonra da
ÇEKİRDEKSİZ ÜZÜM100 lt suya 2 tablet1. uygulama: Çiçeklenmeden önce salkımlar 4-8 cm boyda iken salkım boyunu uzatmak amacıyla2. uygulama: Tam çiçeklenme döneminde yani çiçek taç yapraklarının %70-80'nin döküldüğü devrede dane seyreltmesi amacıyla3. uygulama: Çicekelenmeden sonra daneler 3 mm saçma iriliğine ulaştığın dane irileştirilmesi amacıyla
ÇİLEK100 lt suya 5 tabletAnaç bitki 1-6 yapraklı iken fideliklerde anaç bitkinin verdiği genç sürgünlerin çoğalması için Ayrıca çileklerde mahsüle yatmayı sağlamak verimi artırmak ve iri meyve elde etmek için kullanılır.Çiçeklenmeden 3-4 hafta önce kullanılır.
ENGİNAR100lt suya 2,5-5 tabletHasadı 1-2 ay erkene almak düzgün şekilli ve iri ürün elde etmek amacı ile bitkilerin 4-5 yapraklı ve yaprak boylarının 20-30 cm olduğu devrede özellikle bitkilerin göbek kısmına uygulanır.
KURUTMALIK ÜZÜMLER100lt suya 1 tabletVerim artışı için çiçek kapsüllerinin dökülmesinden 4-5 gün sonra uygulama yapılır.
MARUL100lt suya 1-2 tabletGöbek bağlamayı teşvik için hasattan 7-15 gün önce uygulama yapılır.
NARENCİYE100 lt suya 1,5 tabletSatsuma Ve clemantin mandalin çeşitlerinde çiçek dökümünü azaltmak meyve tutumunu artırmak ve verim artışı sağlamak amacı ile çiçeklerin %75-80'inin açtığı devrede
NARENCİYE100 lt suya 1 tabletGreyfurtlarda meyve kabuğunda çürüme, bozulma ve yumuşama olmadan hasadı geçiktirmek amacı ile meyvelerde ilk renk değişiminin başladığı devrede
NARENCİYE100 lt suya 1 tabletLimon meyvelerinde ilk renk değişimi görüldüğünde meyvelerin ağaçta 2-3 ay kalmalarını sağlamak amacıyla uygulanır.
NARENCİYE100 lt suya 2 tabletYafa portakallarında haziran dökümü önlemek için "Valensiya" portakalları hariç diğer çeşitlerde çiçek açımının tamamlanmasından 4-5 hafta sonra hazırlanan solüsyon çiçeklere püskürtülür.1-2 tabletWashington Navel çeşidinde meyvelerin ağaçta kalma sürelerini uzatmak ve hasadı düzenlemek amacı ile meyvelerde renk değişiminin başladığı devrede uygulanır
PATATES100 lt suya 2 tabletTohumluk olarak kullanılacak patatesler,dikiminden önce hazırlanan solüsyona dikimden önce daldırılarak muamele edilir ve dikilir. Böylece çimlenme hızlanır ve düzenli çıkış olur.
ŞEFTALİ100 lt suya 10-1.5 tabletAğustos ayının ilk haftasında yapılacak uygulama bir sonraki yıl çiçek açımını 3-7 gün geçiktirmekte ve şeftalilerin ilkbaharın geç donlarından zarar görmesini engellemektedir.
SÜS BİTKİLERİ100 lt suya 4-15 tabletKesme çiçekçilikte uzun sap ve iri çiçek elde etmek için kullanılır. Bitkileri(Karanfil,Gül,Sıklamen,Krizatem)
VİŞNE, KİRAZ100lt suya 1-2 tabletHasadı geçiktirmek iri ve parlak renkli tane elde etmek amacı ile renk değişiminin başladığı dönemde uygulanır.
COPYRIGHT - Tarimkutuphanesi